Volvo

VOLVO olarak stilize edilmiş Volvo Cars, lüks bir araç markasıdır ve Çin otomotiv şirketi Geely’nin bir alt kuruluşudur. Merkezi İsveç’in Göteborg şehrinde Torslanda’dadır. Şirket, spor hizmet araçları, istasyon vagonları, sedanlar ve kompakt yönetici sedanları üretmekte ve pazarlamaktadır.

İncele

Audi

Audi, Alman menşeili bir otomobil şirketidir ve Volkswagen grubunun bir markasıdır. Şirketin merkezi Ingolstadt, Bavyera’da bulunmaktadır. Şirketin geçmişi 1899 yılına ve August Horch’a dayanmaktadır.

İncele

Toyota

Toyota Motor Corporation, değişen alanlarda üretim yapan ve büyük bir model yelpazesine sahip olan, 2016 verilerine göre dünyanın en büyük otomotiv şirketidir.

İncele

Tofaş

TOFAŞ, 1968 yılında Koç Topluluğu’nun kurucusu Vehbi Koç tarafından kuruldu. Üretim fabrikası Bursa’da yer alan, Koç Holding ve Fiat Chrysler Automobiles’ın eşit hissedar olduğu kuruluş, bugün %37,8 Fiat Auto S.P.A, %37,8 Koç Holding A.Ş. ve %24,3 diğer ortaklara ait ortaklık yapısıyla faaliyetlerine devam etmektedir.

İncele

Tata

Tata Motors Limited, 1945 yılında Mr. Ratan Naval Tata tarafından Hindistan´da kurulmuştur. 1954 yılında ticari araç üretimi için Alman Daimler Benz ile ortaklık kurmuş ve bu ortaklık 1969 yılında son bulmuştur.

İncele

Suzuki

Suzuki Motor Anonim Şirketi, birçok farklı türde araç üreten Japon otomotiv üreticisi.

İncele

Renault

Renault S.A., Fransız araç üreticisi. Otomobil, kamyon, traktör, tank, tren, uçak, motosiklet, bisiklet, otobüs gibi birçok farklı boyda araç üretmektedir.

İncele

Opel

Opel Automobile GmbH veya kısaca Opel, Ağustos 2017’den bu yana Fransız otomobil üreticisi Groupe PSA’nın bir iştiraki olan Alman otomobil üreticisi.

İncele

Nissan

Nissan Jidōsha Kabushiki Gaisha veya kısaltılmış haliyle Nissan, çok uluslu Japonya merkezli otomotiv şirketi. 26 Aralık 1933, Yokohama, Kanagawa ili, Japonya

İncele

Mitsubishi

Mitsubishi Group, Japonya merkezli bir şirketler grubudur. Tarihsel kökeni 1870-1947 yılları arasında var olan ve II. Dünya Savaşı’ndan sonra Japonya’nın işgali sırasında dağıtılan birleşik bir şirket olan Mitsubishi zaibatsudur.

İncele